HIPNÓZIS / KOLLEKTÍV TRANSZ-ÉRZÉKELÉS


A hipnózis egy intenzív szuggesztiós eljárás.
A hipnotizőr által előidézett módosult tudatállapot, ami lehetővé teszi a tudatalatti elménkhez való hozzáférést.

Számos téves hiedelem, szóbeszéd kering a hipnózissal kapcsolatban. A hiedelmekkel ellentétben, ez nem egy kiszolgáltatott állapot, ahol elveszítjük a tudatunkat, és kiszolgáltatottá válnunk. Ellenkezőleg végig tudatunknál maradunk, és szükség is van az együttműködésre. Ebben az állapotban a tudatos elme mindvégig jelen van, de a figyelem a tudatalatti információkra fókuszál, egy különleges fiziológiai sajátosságokkal együtt járó pszichológiai állapot, mely felületesen hasonlít egy alvás közeli állapotra. A tévhitekkel szemben semmi nem történhet velünk, amit nem akarnánk, vagy ami bármi módon kárt okozhat számunkra, mivel saját tudatunk elsősorban minket véd. Sem információt beültetni, sem előhozni nem lehet, ami kárt okozna nekünk.

MIRE JÓ A HIPNÓZIS?

A hipnózis hatásosságát tudományosan is bebizonyították, és elismerték. A folyamat mágneses rezonanciás vizsgálattal (MRI) és elektorenkefalográfiával (EEG) is nyomon követhető.

Jelentős javulást lehet elérni hipnózistechnika alkalmazásával, a depresszió, függőségek, terén. Jól alkalmazható a stressz, az önértékelési problémák esetében, de jól alkalmazható a mindennapos élethelyzetek megoldásában is, akár teljesítmény növelésről, fájdalom csökkentésről, vagy konfliktusok megoldásáról legyen is szó.

A médiában látottakkal ellentétben, hipnózissal nem lehet rávenni embereket olyan dolgokra, amit nem akarnak. Nem lehet információkat kihúzni belőlük, vagy más számukra kellemetlen szituációkat előidézni.

MIRE NEM JÓ A HIPNÓZIS